Design
jednotlivé motivy a symboly designu budovy
Zajímá vás, zda se architektům podařilo z institutu, který funguje jako teologická fakulta, sociální institut a badatelské vědecké centrum vytvořit jednotlivý celek? Jste na správném místě! Utvořte si o designu vlastní obrázek, díky informacím a fotkám na této stránce!

symbolika
kruhu

Po průchodu budovou si nejspíše každý povšimne, že ať už na dveřích, oknech, nábytku nebo v uměleckých dílech, nás po celé budově provází motiv kruhu, popřípadě kolečka.
Motiv tak jeho širokým zastoupením přirozeně spojuje jednotlivé sekce budovy do jednoho uceleného prostoru, který spolu funguje.

kolečka a kruhy můžeme vypozorovat například hned na vstupních dveřích, na vitrážích, ve tvaru světel, stolů, ale i například malých okýnek v ocelové věžičce kaple, které slouží jako podsvětlení k zdejší vitráži.

výtvarná díla
– vitráže


Ponořte se do světa sklářského umění ve formě vitráží, které pro účely budovy speciálně vytvořil olomoucký umělec Jan Jemelka.
Vitráže se na budově nahází celkem čtyři a všechny spojuje krom jejich zdařilosti převážně motiv Svaté Kateřiny.

Jan Jemelka mladší je český malíř a vitrážista. Specializuje se na abstraktní olejomalbu, často na nezvyklé podkladové materiály, a také na tvorbu vitráží, zejména do sakrálních prostor.

design nábytku


Téměř veškerý nábytek byl společně s designovými prvky interiéru pro budovu vytvořen speciálně na zakázku. A to převážně proto, aby budova i z vnitřní strany působila jednotně a uceleně,
přitom co zachovává její praktickou funkci.

Design tmavých dřevěných stolů, židlí a gaučů potažených zeleným nebo hnědým materiálem, úložných prostor ve formě čtvercových skříní a mnohé další se tak opakuje skrze všechny části institutu.
